A beavatkozás elsődleges célja, hogy megszűnjön az esztétikai probléma, helyreálljon a rágás, illetve a beszédfunkció. A fogpótlás speciális anyagokkal és eszközökkel történik. A hiány orvoslásával a többi rágócsontról levehető a terhelés, így azok tovább épségben maradhatnak.
A foghíd mellett sokan döntenek, hiszen egy jól bevált régi módszer, ami viszonylag nem kerül túl sokba, mégis tartós és esztétikus. A felépítését illetően, a fogpillérre ragasztott koronából, valamint a hiányt pótló hídtestből áll. Az implantátumos fogpótlás is hatalmas népszerűségre tett szert az elmúlt években. A műgyökér az állcsontba kerül, pontosan oda, ahol az eredeti gyökér volt. Miután beépült a csontba, koronát helyeznek rá.
Az eljárás egyik óriási pozitívuma, hogy nincs szükség a szomszédos fogak lecsiszolására, mint a többi beavatkozás esetén. Tartós, ami azt jelenti, hogy egy életre megszüntethető a probléma. Ez a fogpótlás természetes hatású és szövetbarát, ebből kifolyólag nem véletlen, hogy egyre többen döntenek mellette.