Akár hosszú út során, akár a minden napok használatai során, akár egy rövidebb úton is könnyen megsérülhet az autónk. Egy ütközésnek a bekövetkezte nem is annyira percek, sokkal inkább pillanatok függvénye. S, még, ha nem is jár személyi sérüléssel a baleset, akkor is megrázó lehet az összetört gépjármű látványa. A casco kalkulátor használata után könnyen rájöhetünk, hogy egy teljes körű, minden kockázati eseményt lefedő casco biztosítás nem is olyan olcsó. Nem olcsó azért sem, mert manapság egyre gyakoribbak a balesetek.
Nehéz lenne megmondani, hogy mikor érdemes casco biztosítást kötni, ám minden esetben valamivel olcsóbb lehet, ha a casco biztosítás kalkulátort használjuk.
Amire rendkívül fontos figyelnünk, hogyha teljesen új gépjárművet vásárolunk, akkor hatványozottan érdemes a teljes körű casco biztosítást kötni. Ha néhány éves használt gépkocsink van, arra olcsóbban is tudunk cascot kötni.
A cascot, mint látjuk két tényező határozza meg. Egyrészt az autó újkori értéke, illetve a gépjármű tulajdonos által választott önrész mértéke. A szerződés tartalmazza az önrész mértékét, ez tulajdonképpen két részből áll. Van egy teljesen konkrét összeg, és van egy százalékos forma is. Ennek a két összegnek a nagyobbik részét a biztosító a kártérítés összegéből levonja, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy ezt a részt a tulajdonosnak kell saját zsebből előteremteni.
A casco biztosítás kalkulátor használatával különböző fedezeteket is választhatunk, ez pedig befolyásolja a casco díját is.
Egy teljes körű casco biztosítás fedezetet nyújt az elemi károkra, töréskárra, lopáskárra, üvegtörésre is. Tudnunk kell, hogy a casco biztosítás csak a szériatartozékokra nyújt fedezetet. Az utólagosan beépített elemekre, tartozékokra csak pótdíj befizetésével lehet biztosítást kötni, illetve, akkor érvényes a biztosítás, ha a biztosítási ajánlatban felsorolásra kerültek.
A használt gépjárművekre kötött casco biztosításnál a biztosító általában szakértői szemléhez köti a biztosítási szerződés megkötését.