Egy csendes utca ma, lehet holnap már nem lesz az. Fennáll annak a veszélye, hogy a közút előbb vagy utóbb egy nagyon forgalmas szakasszá válik. Az is előfordulhat, hogy valakinek autópálya vagy vasút közelében kell házat építenie. Ilyenkor az itt élőknek csak a hangszigetelő kerítés jelenti a kiutat. Ehhez pedig nem árt pontosan tudni, hogy milyen zajvédő szerkezetek közül választhatnak. Az utcáról beszűrődő zajszint csökkentésének mesterséges és természetes akadályai is lehetnek.
A természetes akadályok közé tartoznak a zöldfelületek, különösen a magas cserjék vagy bizonyos típusú tűlevelűek. A lombhullató növények azonban csak a meleg évszakokban nyújtanak jó zajvédelmet, amikor levelük van. A hangszigetelő kerítés viszont ősszel és télen is véd a kellemetlen hangoktól. A hangszigetelés hatékonysága az építőanyagtól és a válaszfal magasságtól függ. A magas és szilárd kőből készült alternatívák képesek jelentősen csökkenteni a zajt. A hangszigetelő kerítés felülete merev gátat képez a hang ellen.
Nem igényelnek nagy befektetést a gabion kövek
A jelenlegi építőipari piacon jelentős számú anyag található, ami kerítések építésére szolgál. A leggyakrabban használt anyagok között szerepelnek a gabion kövek, a beton, a tégla, a fa és a vas. A kőboxban töltőanyag található, aminek a szerepét zúzottkő vagy más hasonló ömlesztett anyag töltheti be. Lényegében ez egyfajta fémhálóból készült kosár, teleömlesztett és meglehetősen nagyméretű töltőanyaggal. A szerkezetek alapjának gyártásához horganyzott huzal vagy hegesztett szerkezetek használhatóak.
A fémkeret megvédi a gabion köveket a szétszóródástól. Az olyan töltőanyagok használata miatt, mint a meglehetősen olcsó zúzott kő vagy drágább, de még mindig elérhető költséggel bíró gránit, egy ilyen szerkezet ára sokkal alacsonyabb, mint a hasonló kő- vagy betonkerítés esetében. Ugyanakkor a gabion kövek az építkezés befejezése után nem igényelnek festést, meszelést vagy bármilyen egyéb karbantartást, de mégsem kevesebb ideig szolgálnak, min a fa- vagy fémszerkezetek.